• Nauka zdalna od 22 marca - 18 kwietnia

• Do 18 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.

ŚWIETLICA SZKOLNA dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19. Warunkiem jest wniosek rodziców.

NAUCZANIE ZDALNE NA TERENIE SZKOŁY dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19. Warunkiem jest wniosek rodziców.

BEZ ZMIAN

• oddziały przedszkolne nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego,
            • organizowanie nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia,
            • organizowanie uczniom klas ósmych konsultacji indywidualnych lub w małych grupach.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2021/2022

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym od 1 marca 2021 r. do 19 marca 2021 r.

Wypełnione, zeskanowane dokumenty można przesłać elektronicznie email, dostarczyć osobiście lub wypełnić w szkole.

Opis alternatywny zdjęcia: zdjęcie przedstawia bawiące się dzieci

• ZDALNA SZKOŁA

• 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „ZDALNA SZKOŁA –  wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa nr I: „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”

Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel przeznaczono w sumie 186 milionów złotych. Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu.

Gmina Pruszcz w ramach projektu otrzymała dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego niezbędnego do wsparcia procesu zdalnego kształcenia w wysokości 60.000,00 zł. Zakupiono 20 laptopów wraz z oprogramowaniem, które trafiły do szkół z terenu gminy Pruszcz. Mają one ułatwić nauczycielom i uczniom naukę na odległość.

Nasza szkoła z Programów “Zdalna szkoła” i “Zdalna szkoła +” otrzymała łącznie 6 laptopów, zestaw mikrofonów bezprzewodowych, kamerę i drukarkę laserową. Otrzymane sprzęty ułatwią prowadzenie zdalnej edukacji, ale będą też pomocne po powrocie uczniów do szkół.

• Zebrania z rodzicami

• Zapraszamy Państwa na zebrania online z rodzicami w dniach 8 i 9 lutego br. Zebrania odbędą się poprzez aplikację Teams. Należy zalogować się na konto dziecka, wejść w kalendarz i dołączyć do spotkania.

Harmonogram zebrań:

PONIEDZIAŁEK 8 LUTEGO 2021 R.

• KLASA VIII godz. 17.00
            • KLASA VII  godz.17.00
            • KLASA VI  godz. 17.30
            • KLASA V   godz. 17.30
            • KLASA IV  godz. 18.00

WTOREK 9 LUTEGO 2021 R.

• KLASA III  godz. 16.30
            • KLASA II   godz. 16.30
            • KLASA I    godz. 16.30
            • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 3-4 LATKI godz. 17.00 (szczegóły do ustalenia z wychowawcą)
            • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 5-6 LATKI godz. 17.00

Opis alternatywny zdjęcia: Informacja dotycząca terminów spotkań z rodzicami

• Jasełka 2020/21

• Jasełka w wykonaniu dzieci 5 i 6 letnich z oddziału przedszkolnego.

Opis alternatywny wideo: Jasełka 2020/21

• Ważne daty

• do 22.12.2020 r. wystawienie ocen proponowanych
            • 4-15.01.2021 r. ferie zimowe
            • 18.01.2021 r. powrót do szkoły uczniów klas I-III  (również oddziały przedszkolne, jak dotychczas - stacjonarnie)
            • do 29.01.2021 r. wystawienie ocen semestralnych
            • 1.02.2021 r. zatwierdzenie klasyfikacji śródrocznej

Opis alternatywny zdjęcia: Napis Uwaga! Ważna informacja

• Przekaż 1% podatku

• Zbliża się okres rozliczenia podatku za rok 2020. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej szkoły.

1% podatku mozna przekazać tylko za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:

1. w części ,,J”:

• w rubryce 137 nr KRS – 0000121592 Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole
            • w rubryce 138 kwotę odpisu 1% od podatku;

2. w części ,,K”:

• w rubryce 139: Cel szczegółowy 1%
            • w rubryce 140:  SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W NIEWIEŚCINIE, NIEWIEŚCIN 45, 86-120 PRUSZCZ

Prosimy o wpisanie numeru KRS 0000121592

Liczymy na życzliwość, pomoc i wsparcie. Gwarantujemy, że pozyskane pieniądze przeznaczymy na potrzeby dzieci i szkoły.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zdecydują się Państwo przekazać 1% podatku właśnie dla naszej placówki.

Dyrekcja i Rada Rodziców

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie

Opis alternatywny zdjęcia: Pomarańczowe koło z białym napisem 1 procent podatku

• ZAMKNIĘCIE DROGI

• Zamknięcie drogi nastąpi 14 grudnia 2020r. i może potrwać ok. 3 miesiące jest związane z budową drogi dojazdowej przy S5 i do wiaduktu w Niewieścinie.

Objazd przez Cieleszyn-Zbrachlin.

Opis alternatywny zdjęcia: Trasa objazdu